Ako správne začať

Golfisti vedia, že golf je finančne menej náročný,
napríklad ako lyžovanie.

Prečo začať hrať golf?

Golf je šport s ktorým môžete začať v akomkoľvek veku a zároveň je to dobrý šport aj pre mladých. Golf je mimoriadne zdravý šport, veď počas 18 jamkovej hry ste 5-6 hodín na čerstvom vzduchu, v prírode a ešte sa k tomu aj hýbete :-). Golf môžu a aj hrajú spoločne muži aj ženy, mladší hráči so staršími, pričom sa stierajú fyzické rozdiely a nie je ojedinelé, že žena dokáže poraziť muža, starší hráč mladšieho. Ak sa obávate, že golf je drahý šport, nie je to pravda.

Chcete začať hrať golf? Žiaden problém.
Kurz trvá obvykle 4 dni.

Na začiatok nepotrebujete absolútne nič, len chuť to skúsiť. Kompletnú golfovú výstroj potrebnú na to, aby ste začali, Vám zdarma počas kurzu zapožičiame. Informujte sa na recepcii, prihláste sa na kurz zelenej karty a profesionálni tréneri Soňa JenčušováTomáš Jusko a Milan Sopko z Vás spravia golfistov so všetkým, čo k tomu patrí. Po absolvovaní kurzu a záverečnej skúška, získate Zelenú kartu SKGA, golfový „vodičák“. Keďže Zelená karta SKGA má medzinárodnú platnosť, budete môcť hrať golf na ktoromkoľvek ihrisku na svete.

Prečo začať hrať golf práve u nás
na Alpinke v Košiciach?

Na Alpinku je to „kúsok“. Len 8km (cca 15 min.) autom z centra Košíc. Nachádza sa mimo hlavných ťahov, a tak nebudete mať problém s frekventovanou dopravou. Disponujeme skúseným profesionálnym tímom, troma profesionálnymi trénermi, dlhoročnými skúsenosťami, výborným, nie len športovým zázemím. Každé ihrisko si vyžaduje roky práce a údržby, aby jeho greeny boli na dobrej úrovni. Ihrisko na Alpinke, je po 5-tich rokoch novodobej prevádzky, vyslovene v najlepšej kondícii. 9 Jamkové ihrisko je kratšie, avšak náročné na presnú hru. Svojim charakterom je však ideálne práve pre začiatočníkov, ale výborne si tu zahral aj golfový profesionál Európskej túry PGA. Viac ako 300 členov v klube znamená, že vždy si budete mať s kým zahrať. Golfový klub v každej sezóne organizuje desiatky atraktívnych klubových turnajov, kde môžete získavať skúsenosti a cenné rady od skúsenejších hráčov. V Košiciach na Alpinke sa hraje golf od Apríla do Októbra. A nesmieme zabudnúť na úžasnú prírodnú scenériu Čermeľskej doliny.

Naši partneri