Pozrite si prelety nad jamkami,
ktoré Vás čakajú

 

Jamka č. 9 – mercedes

  • 115m
  • 115m
PAR 3   HCP 11 Book your tee time

Tipy & triky
na jamke č.9

Na prvý pohľad jednoduchá jamka. Hrá sa do kopca, pričom musíte prestreliť jazierko, na čo stačí ani nie 50 metrová rana. V tomto jazierku však niekto umiestnil loptičkový „priťahovač“ a už tu som videl aj veľmi dobrých hráčov zahrať typické "čľup". Green tejto jamky je pomerne náročný, stúpa smerom od odpaliska, vpredu zachytáva kratšie rany bunker. Odporúčam hrať radšej pod jamku a puttovať do kopca, pretože úspešne puttovať na tomto greene dolu z kopca je veľmi nepríjemné.

Tomáš Juhás - majster klubu 2011

golf

Fotogaléria
jamky č.9

foto: Nika Ďuricová

História
ihriska

Golfové ihrisko Alpinka Košice je 2. najstaršie golfové ihrisko na Slovensku. Históriu ihriska môžeme rozdeliť na 2 etapy. V tej prvej bolo na úrovni prírodného ihriska, kde prví Slovenskí a Košickí golfoví pionieri získavali skúsenosti s týmto fantastický športom. Druhá etapa sa odštartovala 6. 6. 2006, keď sa začalo s investíciami do výstavby Club House, zavlažovania, úpravy ihriska a budovania komplexného zázemia pre hráčov. Golfové ihrisko sa dostalo do starostlivosti profesionálnych greenkeeperov. Dnes, po 5-tich rokoch novodobej prevádzky, sa o Alpinke v Košiciach golfisti rozprávajú ako o malom-veľkom ihrisku, 9-jamkovke, ktorá znesie aj tie najprísnejšie kritéria a na Slovensku je svojím prírodným charakterom jedinečná. Svedčia o tom aj prestížne turnaje, ktoré sa na Alpinke v Košiciach pravidelne hrajú.

Golfový profesionál Luis Claverie vysoko ocenil
golfové ihrisko Alpinka Košice. 

V roku 2010 prijal pozvanie na košické golfové ihrisko profesionálny hráč Európskej túry PGA, španiel Luis Claverie. Rodák z Tenerife bol ihriskom nadšený. Ako sa vyjadril, nechcelo sa mu veriť, že medzi kopcami a tak blízko veľkého mesta, bude golfové ihrisko. Vysoko ocenil nádhernú scenériu, prírodné osadenie ihriska uprostred čarovnej Čermeľskej doliny, vôňu vzduchu, okorenenú lesom a v neposlednom rade, kvalitné a vynikajúce greeny. „Vaše ihrisko má ojedinelý charakter, a to som už nejaké to golfové ihrisko navštívil :-).“ Členovia klubu mali možnosť si s ním zahrať, konzultovať svoju hru, Luis im rozdal cenné rady. Golfový WorkShop s profesionálom a to úplne zdarma. Aj to sú výhody byť v Košiciach na Alpinke doma.

lopta