Pozrite si prelety nad jamkami,
ktoré Vás čakajú

 

Jamka č. 7 – Camea Car

video
  • 423m
  • 388m
PAR 5   HCP 1 Book your tee time

Tipy & triky
na jamke č.7

S dĺžkou 423 m a odpaliskom nad úrovňou ferveje by na klasickom ihrisku bola táto jamka 4 PAR. Ale na Alpinke je to najťažšia jamka ihriska. Prečo je to tak? Jamka č. 7 má totiž dve zákerné úžiny, kde sa do ferveje zatáča voda. Cez tieto úžiny sa treba bezpečne dostať a všetko ostatné je už veľká pohoda. Vyvýšené odpalisko dodáva odvahu na dlhé rany. Tie častokrát končia v potoku alebo v lese naľavo a ,,slajznuté“ rany na ferveji jamky č. 1. Takže aj odchýlka niekoľko stupňov od cieľa je často potrestaná. Ak si trúfate na rovný bezpečný úder driverom, dostanete sa na dostrel železom do greenu, presne medzi dve úžiny. Potom je tu veľká šanca na dobrý zápis v scorekarte. Tento scenár sa však na tejto jamke realizuje málokedy. Istejšie je pre začiatočníkov zahrať železom 120 - 150m ranu pred prvú úžinu, potom rovnakým úderom prestreliť druhú úžinu. Keď už toto máte za sebou, veľký bunker pred a za greenom vás nemôže prekvapiť.

Tomáš Juhás - majster klubu 2011

golf

Fotogaléria
jamky č.7

foto: Nika Ďuricová

História
ihriska

Golfové ihrisko Alpinka Košice je 2. najstaršie golfové ihrisko na Slovensku. Históriu ihriska môžeme rozdeliť na 2 etapy. V tej prvej bolo na úrovni prírodného ihriska, kde prví Slovenskí a Košickí golfoví pionieri získavali skúsenosti s týmto fantastický športom. Druhá etapa sa odštartovala 6. 6. 2006, keď sa začalo s investíciami do výstavby Club House, zavlažovania, úpravy ihriska a budovania komplexného zázemia pre hráčov. Golfové ihrisko sa dostalo do starostlivosti profesionálnych greenkeeperov. Dnes, po 5-tich rokoch novodobej prevádzky, sa o Alpinke v Košiciach golfisti rozprávajú ako o malom-veľkom ihrisku, 9-jamkovke, ktorá znesie aj tie najprísnejšie kritéria a na Slovensku je svojím prírodným charakterom jedinečná. Svedčia o tom aj prestížne turnaje, ktoré sa na Alpinke v Košiciach pravidelne hrajú.

Golfový profesionál Luis Claverie vysoko ocenil
golfové ihrisko Alpinka Košice. 

V roku 2010 prijal pozvanie na košické golfové ihrisko profesionálny hráč Európskej túry PGA, španiel Luis Claverie. Rodák z Tenerife bol ihriskom nadšený. Ako sa vyjadril, nechcelo sa mu veriť, že medzi kopcami a tak blízko veľkého mesta, bude golfové ihrisko. Vysoko ocenil nádhernú scenériu, prírodné osadenie ihriska uprostred čarovnej Čermeľskej doliny, vôňu vzduchu, okorenenú lesom a v neposlednom rade, kvalitné a vynikajúce greeny. „Vaše ihrisko má ojedinelý charakter, a to som už nejaké to golfové ihrisko navštívil :-).“ Členovia klubu mali možnosť si s ním zahrať, konzultovať svoju hru, Luis im rozdal cenné rady. Golfový WorkShop s profesionálom a to úplne zdarma. Aj to sú výhody byť v Košiciach na Alpinke doma.

lopta