Pozrite si prelety nad jamkami,
ktoré Vás čakajú

 

Jamka č. 4 – KIA

video
  • 357m
  • 305m
PAR 4   HCP 5 Book your tee time

Tipy & triky
na jamke č.4

Poctivý široký 4 PAR. Po pravej strane lemovaný cestou (out) a pohyblivými prekážkami ako sú cyklisti, korčuliari a diváci. Práve preto vytiahneme demonštratívne z bagu driver a predvedieme najdlhšiu ranu zo svojho talónu.

A teraz vážne: Toto je najnebezpečnejšie miesto, práve kvôli tomu, že ste v bezprostrednej blízkosti cesty, kde cyklisti a korčuliari majú bežne na ušiach slúchadla a môžete na nich kričať koľko chcete. Takže na tejto jamke hrajte veľmi obozretne. Ja mierim driverom na strom uprostred, medzi dve ferveje, aby som mal čo najväčšie šance "žiť" aj po skazenej rane. Po ľavej strane sa nachádza jamka č. 5. Ak vám rana ujde doľava, nič sa nedeje, potrasiete si rukou so spoluhráčmi z flajtu pred vami. Po dobrom drive nasleduje pomerne ťažká rana krátkym železom na green,ktorý je valcovitého tvaru. Je vypuklý, malý, a preto pomerne náročný. Odporúčam hrať viac na ľavý okraj, aj kôli bunkru, outu a nepríjemnému rafu po pravej strane.

Tomáš Juhás - majster klubu 2011

golf

Fotogaléria
jamky č.4

foto: Nika Ďuricová

História
ihriska

Golfové ihrisko Alpinka Košice je 2. najstaršie golfové ihrisko na Slovensku. Históriu ihriska môžeme rozdeliť na 2 etapy. V tej prvej bolo na úrovni prírodného ihriska, kde prví Slovenskí a Košickí golfoví pionieri získavali skúsenosti s týmto fantastický športom. Druhá etapa sa odštartovala 6. 6. 2006, keď sa začalo s investíciami do výstavby Club House, zavlažovania, úpravy ihriska a budovania komplexného zázemia pre hráčov. Golfové ihrisko sa dostalo do starostlivosti profesionálnych greenkeeperov. Dnes, po 5-tich rokoch novodobej prevádzky, sa o Alpinke v Košiciach golfisti rozprávajú ako o malom-veľkom ihrisku, 9-jamkovke, ktorá znesie aj tie najprísnejšie kritéria a na Slovensku je svojím prírodným charakterom jedinečná. Svedčia o tom aj prestížne turnaje, ktoré sa na Alpinke v Košiciach pravidelne hrajú.

Golfový profesionál Luis Claverie vysoko ocenil
golfové ihrisko Alpinka Košice. 

V roku 2010 prijal pozvanie na košické golfové ihrisko profesionálny hráč Európskej túry PGA, španiel Luis Claverie. Rodák z Tenerife bol ihriskom nadšený. Ako sa vyjadril, nechcelo sa mu veriť, že medzi kopcami a tak blízko veľkého mesta, bude golfové ihrisko. Vysoko ocenil nádhernú scenériu, prírodné osadenie ihriska uprostred čarovnej Čermeľskej doliny, vôňu vzduchu, okorenenú lesom a v neposlednom rade, kvalitné a vynikajúce greeny. „Vaše ihrisko má ojedinelý charakter, a to som už nejaké to golfové ihrisko navštívil :-).“ Členovia klubu mali možnosť si s ním zahrať, konzultovať svoju hru, Luis im rozdal cenné rady. Golfový WorkShop s profesionálom a to úplne zdarma. Aj to sú výhody byť v Košiciach na Alpinke doma.

lopta