Pozrite si prelety nad jamkami,
ktoré Vás čakajú

 

Jamka č. 3 – Hoteli Krk

  • 101m
  • 95m
PAR 3   HCP 15 Book your tee time

Tipy & triky
na jamke č.3

Nádherný 3 PAR, bez ferveje, doslova vysekaná jamka uprostred lesa. Odpalisko je "špecifické", green jednoduchý. Pred greenom je však potok. Tu je potrebné zahrať štandardnú rovnú 100 metrovú ranu, pomedzi stromy, ktorú každý golfista cvičí na drivingu „do zblbnutia“. Ak sa zadarí, všetko je v poriadku a má šancu na „berdík“. Ak sa však nezadarí, tak si má golfista možnosť vyskúšať všetky možné variácie na tému "lopta vo vodnej prekážke", či "záchrana paru".

Tomáš Juhás - majster klubu 2011

golf

Fotogaléria
jamky č.3

foto: Nika Ďuricová

História
ihriska

Golfové ihrisko Alpinka Košice je 2. najstaršie golfové ihrisko na Slovensku. Históriu ihriska môžeme rozdeliť na 2 etapy. V tej prvej bolo na úrovni prírodného ihriska, kde prví Slovenskí a Košickí golfoví pionieri získavali skúsenosti s týmto fantastický športom. Druhá etapa sa odštartovala 6. 6. 2006, keď sa začalo s investíciami do výstavby Club House, zavlažovania, úpravy ihriska a budovania komplexného zázemia pre hráčov. Golfové ihrisko sa dostalo do starostlivosti profesionálnych greenkeeperov. Dnes, po 5-tich rokoch novodobej prevádzky, sa o Alpinke v Košiciach golfisti rozprávajú ako o malom-veľkom ihrisku, 9-jamkovke, ktorá znesie aj tie najprísnejšie kritéria a na Slovensku je svojím prírodným charakterom jedinečná. Svedčia o tom aj prestížne turnaje, ktoré sa na Alpinke v Košiciach pravidelne hrajú.

Golfový profesionál Luis Claverie vysoko ocenil
golfové ihrisko Alpinka Košice. 

V roku 2010 prijal pozvanie na košické golfové ihrisko profesionálny hráč Európskej túry PGA, španiel Luis Claverie. Rodák z Tenerife bol ihriskom nadšený. Ako sa vyjadril, nechcelo sa mu veriť, že medzi kopcami a tak blízko veľkého mesta, bude golfové ihrisko. Vysoko ocenil nádhernú scenériu, prírodné osadenie ihriska uprostred čarovnej Čermeľskej doliny, vôňu vzduchu, okorenenú lesom a v neposlednom rade, kvalitné a vynikajúce greeny. „Vaše ihrisko má ojedinelý charakter, a to som už nejaké to golfové ihrisko navštívil :-).“ Členovia klubu mali možnosť si s ním zahrať, konzultovať svoju hru, Luis im rozdal cenné rady. Golfový WorkShop s profesionálom a to úplne zdarma. Aj to sú výhody byť v Košiciach na Alpinke doma.

lopta