Pozrite si prelety nad jamkami,
ktoré Vás čakajú

 

Jamka č. 1 – Trgoturs

  • 283m
  • 237m
PAR 4   HCP 9 Book your tee time

Tipy & triky
na jamke č.1

Problémom tejto jamky je, že ak ju zahráš príliš doľava si v lese, príliš doprava, si v stromoch alebo v potoku. Ak zahráš príliš dlhú ranu, tak si znovu v potoku, pretože asi 50 m pred greenom je potok. Zo začiatku som túto jamku hrával driverom - dlhý odpal. Potom som taktiku zmenil. Teraz ju hrávam sedmičkou železom, k 100 m kolíku a odtiaľ sa dá veľmi pohodlne zahrať V-čkom na green. Týmto spôsobom sa dá jamka bezpečne zahrať na PAR. Green patrí k najväčším na Alpinke. Je naklonený a zároveň patrí asi aj k najnáročnejším. Tu by som odporučil hrať skôr na ľavú stranu greenu, lepšie sa potom puttuje do kopca.

Tomáš Juhás - majster klubu 2011

golf

Fotogaléria
jamky č.1

foto: Nika Ďuricová

História
ihriska

Golfové ihrisko Alpinka Košice je 2. najstaršie golfové ihrisko na Slovensku. Históriu ihriska môžeme rozdeliť na 2 etapy. V tej prvej bolo na úrovni prírodného ihriska, kde prví Slovenskí a Košickí golfoví pionieri získavali skúsenosti s týmto fantastický športom. Druhá etapa sa odštartovala 6. 6. 2006, keď sa začalo s investíciami do výstavby Club House, zavlažovania, úpravy ihriska a budovania komplexného zázemia pre hráčov. Golfové ihrisko sa dostalo do starostlivosti profesionálnych greenkeeperov. Dnes, po 5-tich rokoch novodobej prevádzky, sa o Alpinke v Košiciach golfisti rozprávajú ako o malom-veľkom ihrisku, 9-jamkovke, ktorá znesie aj tie najprísnejšie kritéria a na Slovensku je svojím prírodným charakterom jedinečná. Svedčia o tom aj prestížne turnaje, ktoré sa na Alpinke v Košiciach pravidelne hrajú.

Golfový profesionál Luis Claverie vysoko ocenil
golfové ihrisko Alpinka Košice. 

V roku 2010 prijal pozvanie na košické golfové ihrisko profesionálny hráč Európskej túry PGA, španiel Luis Claverie. Rodák z Tenerife bol ihriskom nadšený. Ako sa vyjadril, nechcelo sa mu veriť, že medzi kopcami a tak blízko veľkého mesta, bude golfové ihrisko. Vysoko ocenil nádhernú scenériu, prírodné osadenie ihriska uprostred čarovnej Čermeľskej doliny, vôňu vzduchu, okorenenú lesom a v neposlednom rade, kvalitné a vynikajúce greeny. „Vaše ihrisko má ojedinelý charakter, a to som už nejaké to golfové ihrisko navštívil :-).“ Členovia klubu mali možnosť si s ním zahrať, konzultovať svoju hru, Luis im rozdal cenné rady. Golfový WorkShop s profesionálom a to úplne zdarma. Aj to sú výhody byť v Košiciach na Alpinke doma.

lopta